Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
uzay-kokulu-parfum-uretildi
Güncel 58 0

Uzay Kokulu Parfüm Üretildi

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görev yapan kimyager astronot Peggy Whitson tarafından uzay kokulu parfüm üretildi. Uzay kokulu parfüm şu anda Kickstarter üzerinde fon topluyor.

Astronotlar tarafından uzayda alınan kokunun taklidi olan parfümün kokusu Peggy Whitson’ın deyimine göre, “silah ateşlendikten hemen sonra çıkan barut kokusuna” benziyor.

Parfüm eğer eğer fonlama konusunda başarılı olursa astronotların kurduğu şirket tarafından piyasaya sürülecek. Kokunun üretilme amacının insanoğlunu ve yeni nesli uzaya hazırlamak olduğunu belirten astronotlar, koku sayesinde çocukların fizik, kimya, matematik gibi bilimlere olan ilgisini arttırılabileceklerini düşünüyorlar.

Uzay Kokusu Nasıldır?

Astronotların uzay kokusu olarak tanımladıkları koku aslında uzay istasyonunun içinde hakim olan koku. Çünkü astronotlar uzayda bulundukları süre içerisinde astronot kıyafetinin içinde tamamen kapalı şekilde görev yapıyorlar.

Uzay kokusu nasıldır diye sorulduğunda her astronot farklı yorumlar yapıyor. Bazı astronotlar uzay kokusunu Peggy Whitson gibi barut kokusuna benzetirken bazıları ise kızgın ateşte pişen biftek, rom ve ahududu kokularının karışımı olduğunu dile getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.