Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 360 0

Ünlü Oyuncu Hakan Balamir Hayatını Kaybetti

Yeşilçam’ın usta oyuncularından 72 yaşındaki Hakan Balamir, Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) ile mücadelesini biliyorduk ve bu sebeple nefes alma zorluğu yaşıyordu. Bir hafta kadar önceBalamir’in durumunun ağırlaşması üzerine ailesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesi’ne yatırıldı

Yeşilçam’ın ünlü yıldızlarından Balamir Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesi’ne yatırıldı ve burada 1 haftadır tedavisi devam etti. Ancak durumu yapılan tedaviye rağmen artarak kötüleşti ve bugün yoğun bakım ünitesine alınan ünlü oyuncu akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu…

Hakan BALAMİR Kimdir?

Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden Hakan Balamir, 1945 yılında İstanbul’da doğdu. Babası subay olduğu için ilk çocukluk yılları Giresun’da geçti. Bir Aşk, Bir Ölüm filmiyle (1972) sinemaya başladı. Lütfi Akad, Atıf Yılmaz, Süreyya Duru, Memduh Ün gibi usta yönetmenlerle çalıştı. Yunus Emre (1974) ve 14 Numara (1985) filmlerindeki rolleriyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde iki kez en iyi erkek oyuncu seçildi. 1970’lerde ve 1980’lerde 20’ye yakın filmde rol aldı. Balamir, 1975 yılında Yaşar Kemal’in aynı adlı romanından uyarlanan ‘Ağrı Dağı Efsanesi’ adlı filmde Fatma Girik ve Hayati Hamzaoğlu ile birlikte oynadı. Usta oyuncu yapımcılık da yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.