Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
tayyip-erdogan-canli-yayinda-dislike-rekoru-kirdi!
Güncel 51 0

Tayyip Erdoğan Canlı Yayında Dislike Rekoru Kırdı!

Gençlerle Video Konferans Buluşması adı altında söyleşi gerçekleştiren Tayyip Erdoğan canlı yayında dislike rekoru kırdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu görüşmeleri Youtube üzerinden yayınladı.

Gençler görüşlerini almak ve sorularını yanıtlamak için yayına davet edilirken yorum bölümü de aynı amaçlar açık tutuldu. Fakat gelen binlerce olumsuz yorum gelmesinin ardından yorum bölümü iki dakika içerisinde kapatıldı.

Gençler en çok YKS sınavının ertelenmemesine tepki gösterirken yayına 2 saat içerisinde 64 Bin dislike yağdı.

Rekor Sayıda Dislike

Bir yandan dislike atan gençler bir yandan da #OyMoyYok etiketiyle yorumlar yazdılar. Sınav tarihinin ileri bir tarihe alınmasının ardından tekrar öne çekilmesi sebebiyle mağduriyet yaşayan gençler tepkilerini sert bir şekilde dile getirirken olayı diğer sosyal medya platformlarına da taşıdılar.

Erdoğan’ın gençlerden birinin sorduğu üzerine YKS sınavı ile ilgili verdiği “Salgının tüm hız ile devam etmesi nedeni ile, yeni bir sınav tarihi belirledik. Corona Virüs, ülkemizde birçok alanda olduğu gibi, sınav tarihini de etkiledi. Belirsizlikler nedeniyle sınav tarihlerinde de tedbirli davranışlar kaçınılmaz bir durumdur. Yeni tarih, belirsizliğe karşın bir tedbir olarak tespit edilmiştir. Salgının kontrol altına alınmasıyla beraber; 11 Mayıs tarihinden itibaren normalleşme takvimini açıklamaya başladık. YÖK’te yapılan çalışmalarla pedagoglar, öğrenciler ve veliler ile istişare gerçekleştirdik. Bununla beraber ortak bir şekilde asıl sınav tarihine yakın bir tarihte olmasını kararlaştırdık” şeklindeki cevabı gençlerin tepkisini daha da arttırdı.

26 Haziran tarihinde gerçekleştirilen yayına gelen dislike sayısı 28 Haziran itibariyle 349 bine ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.