Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
starbucks-yasaklama-kararindan-vazgecti
Güncel 64 0

Starbucks Yasaklama Kararından Vazgeçti

Bir süre önce çalışanlarının siyahi toplum için destek niteliği taşıyan aksesuar veya giysileri kullanmalarını yasaklayan Starbucks yasaklama kararından vazgeçti.

Buzzfeed’de yayınlanan habere göre Starbucks yönetimi bütün çalışanlarına siyahi topluma destek niteliği taşıyan; etiket, tişört, rozet gibi mesaj içeren giysilerin veya aksesuarların kullanımını yasakladığını bildiren bir email atmıştı.

ABD menşeili kahve şirketi Starbucks kamuoyundan gelen tepkilerin ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada “Bize, siyahi toplumun ve sizin içinde bulunduğu acıyı anlayıp anlamadığımızı sordunuz. Neler hissettiğinizi iş ortamında yansıtmak istediğinizi söylediniz. Sizleri görüyor ve duyuyoruz. Siyahilerin hayatı önemlidir. Bu hiç bir zaman değişmeyecek bir gerçektir.” İfadelerine yer veren şirket, çalışanları için üzerinde “Siyahilerin hayatı önemlidir” yazılı tişört sipariş ettiklerini ve bu tişörtler hazır olana dek tepkilerini belli etmek istedikleri kıyafeti giyebileceklerini belirtti.

Starbucks açıklamasına “Tişörtlerinizi veya rozetlerinizi takın. Ortak insanlığımıza verdiğiniz tutkulu desteğinizle gurur duyuyoruz. Starbucks’ın herkesin haysiyet ve saygıyla muamele gördüğü misafirperver bir yer olduğunu asla unutmadan doğru olanı yapacağınıza inanıyoruz.” sözlerini de ekledi.

Starbucks’ın önceki yasaklama kararında gerekçe olarak “bazı provokatörlerin Black Lives Matter (BLM) hareketinin temel değerlerini yanlış yorumladığı ve bazı durumlarda bölücülük için platform olarak kullandığı” şeklinde açıklama yapılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.