Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
sinema-ve-televizyon-emekcilerine-destek-geliyor!
Güncel 58 0

Sinema ve Televizyon Emekçilerine Destek Geliyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Sinema Televizyon Sendikası ve Netflix işbirliği ile sinema televizyon sektörü çalışanlarına destek verilecek. Koronavirüs sebebiyle çekimleri kesintiye uğrayan yapımların kamera arkasındaki çalışanlarına toplamda 4 milyon TL’lik maddi yardım yapılacak.

Kısa bir süre önce sektör çalışanlarına destek amacıyla global bir girişim başlatıığını açıklayan Netflix kamera arkasındaki çalışanlarına destek vereceğini duyurdu. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), Sinema Televizyon Sendikası ve Netflix işbirliği ile oluşturulan bütçenin yönetimi ve dağıtımı Sinema Televizyon Sendikası ve İKSV tarafından yapılacak.

Kamera Arkasındaki Tüm Çalışanlar Başvurabilecek!

Yapılacak olan destek bir defaya mahsus 2500 TL olarak belirlenirken makyaj, kostüm tasarımı, ışık, ses, kamera, sanat yönetimi ve ulaşım gibi birimlerde operatörlük, koordinatörlük, teknisyenlik ve asistanlık gibi görevler yapan kişileri kapsayacak.

Başvuru şartları ve kriterleri Sinema Televizyon Sendikası’nın internet sitesinde yayınlanırken başvuru süreci 27 Mayıs 2020 tarihinde başlayarak 14 gün boyunca devam edecek. Başvuru süresinin bitiminden sonra 3 haftalık süreçte İKSV ve Sendika üyelerinden oluşacak değerlendirme kurulu başvuruları inceleyerek hak kazananları tespit edecek.

Umuyoruz ki bu destek televizyon ve sinema emekçilerini ulusal çaptaki bu zor günlerde bir nebze olsun rahatlatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.