Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 331 0

Sıcaklıklar daha fazla artacak!

Birkaç hafta önce başlayan ve tüm yurta hissedilen aşırı sıcaklar geri geliyor. Sıcaklıklar normalin üzerinde diye şikayet edenlere üzücü bir haberimiz var önümüzdeki hafta sonuna kadar sıcaklıklar normalin üzerinde seyrederek artacak.

Çöl sıcakları geliyor

Pazartesi itibari ile başlayacak çöl sıcakları hafta boyunca tüm ülkeyi etkisi altına alacak. Sıcak hava ülkeye ilk batı bölgesinden girecek ve güney bölgelere doğru yol alacak. Güney ve Güneydoğu‘da tahminler 45 derecenin üzerine çıkarken, Ege bölgesi ve Akdeniz bölgesinde ortalama 8 ila 10 derece artan sıcaklardan etkilenecek. İç Anadolu Bölgesi tahminleri 35 dereceyi göstereceği belirtilirken sıcaklıkların artmasından en az etkilenen bölge Karadeniz Bölgesi olacak.

Uzmanlar uyarıyor!

Bunaltıcı sıcakların hafta boyunca devam etmesi öngörülüyor, daha sonra düşüşe geçeceği belirtilen sıcaklıklarda göreceğimiz değerler ne yazık ki 1-2 derece azalma olacak. Bu durumda uzmanlar ani değişikler ve artan sıcaklıklar hakkında uyarılar yaparken yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı olanlar başta olmak üzere güneşin dik geldiği saatlerde dışarı çıkılmamasını öneriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.