Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
robot-kopek-‘’spot’’-satisa-cikti
Güncel 60 0

Robot Köpek ‘’Spot’’ Satışa Çıktı

Boston Dynamics adlı şirket tarafından geliştirilen robot köpek Spot satışa çıktı. Robot köpek 74 bin 500 dolarlık fiyat etiketine sahip olarak piyasaya sürüldü.

İnsansı robot geliştiriciliği yapan Boston Dynamics, robot köpeği ticari ve endüstriyel kullanımlar için kurumsal satışa açtı. Spot Explorer adı verilen bu robot shop.bostondynamics.com adresi üzerinden online satışa çıkarıldı.

Robot Köpeğin Özellikleri

Robot köpek Spot Explorer, 50 cm genişliğe ve 110 cm uzunluğa sahip. Oturduğunda 19 cm boyunda olan robot köpek 32.5 kilogram ağırlığında. Şarjı yüksüz olduğunda ortalama 90 dakika boyunca dayanıyor.

4 metrelik menzile ve 360 derecelik yatay görüş alanına sahip. Araziyi algılayarak kendini çarpışmalardan koruyabilen Spot Explorer, – 20 ila 45 ° C arasındaki sıcaklıklarda çalışabiliyor ve 14 kilograma kadar yük taşıyabiliyor.

Merdivenleri çıkıp, kapıları da açabilen ve tercihe göre programlanabilen Spot’un ek ürün ve aksesuarları da bulunuyor. Bunlar ek batarya, teleoperasyon kamera kontrol sistemi, bakım paketi ve işlemci ve grafik kartları gibi ürünler.

Ayrıca Robot köpek Spot Explorer’ın satış sözleşmesinde ‘robotların insanlara zarar verecek şekilde programlanması veya kullanılmasının yasak olduğunu’ şeklinde bir ibare bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.