Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
playstation-5-icin-geri-sayim-basladi
Güncel 52 0

PlayStation 5 İçin Geri Sayım Başladı

Sony tarafından tanıtımı ertelenen PlayStation 5 için geri sayım başladı. 2020’nin son çeyreğinde satışa sunulacak olan PlayStation 5’in yeni özellikleri Youtube ve Twitch üzerinden yayımlanacak etkinlikte tanıtılacak.

4 Haziran’da yapılması planlanan fakat ABD’de çıkan olaylar sebebiyle tanıtımı ertelenen PlayStation 5 için; Sony Interactive Entertainment Başkan ve CEO’su Jim Ryan “Her yeni nesilde, PlayStation’dan PlayStation 4’e, topluluğumuza daha iyi bir tecrübe sunabilmek için her zaman daha iyiye ulaşmayı hedefledik, sınırları zorladık. Bu 25 yıldan uzun bir süredir PlayStation markasının amacı olmuştur” sözlerini kullandı.

PS4’e Uyumlu Olacak

Ryan açıklamasında şu ifadelere de yer verdi: “PS5’e gelecek oyunlar dünyanın dört bir yanındaki en yaratıcı stüdyoların en iyisini temsil ediyor. Büyük-küçük, yeni-eski tüm stüdyolar donanımın potansiyelini göstermek için yoğun bir çalışma ortaya koydu.’’

PS4’e geriye dönük uyumlu olacağı söylenen PS5’in tanıtımında yeni Assasin’s Creed’den bölümlere yer verilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

PS5’in oyun kolu yeni DualSense de mikrofon ve kulaklığa gerek kalmadan oyunculara takım arkadaşlarıyla iletişim kurma olanağı verecek. Ayrıca PS4’e göre enerjisi çok daha verimli olacak.

1994 yılında piyasaya çıkarak dünyanın en çok satan oyun konsolu unvanını kazanan PlayStation’ın son sürümü PlayStation 5 2020 yılının son çeyreğinde satışa çıkarılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.