Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
pekin'de-koronavirus-alarmi!
Güncel 79 0

Pekin’de Koronavirüs Alarmı!

Koronavirüs vaka sayılarının hızla artması üzerine Pekin’de koronavirüs alarmı verildi. Pekin’de eğitime ara verilirken eyaletler arası seferler durduruldu.

Çin’in başkenti Pekin’de Şinfadi toptan gıda pazarı kaynaklı vakaların hızla artması nedeniyle alınan önlemler arttırıldı. Pekin Uluslararası Havalimanı ve Pekin Daşing Uluslararası Havalimanı’ndan yapılan eyaletler arası uçuşlar durdurulurken tüm okullarda eğitime ara verildi.

Pekin Belediyesi Eğitim Komisyonu tarafından yapılan açıklamaya göre acil durumun “üçüncü” seviyeden “ikinci” seviyeye çıkarılması sebebiyle ilk, orta ve yükseköğretim seviyesindeki tüm okulların eğitim faaliyetleri askıya alınırken öğrencilerin eğitimlerine internet üzerinden devam edilecek.

Seferler Durduruldu

Alarm seviyesinin yükseltilmesinin ardından alınan bir diğer önlemde Pekin Uluslararası Havalimanı ve Pekin Daşing Uluslararası Havalimanı’ndan yapılan eyaletler arası seferlerin durdurulması oldu. Restoran, market, iş yerleri ve gıda pazarlarında alınan önlemler arttırılırken karantina standartlarının seviyesinin ilerleyen günlerde daha da yükseltileceği ön görülüyor.

Şinfadi toptan gıda pazarı ve yakınlarında yaşayanların Pekin’den çıkması da yasaklandı. Fakat zorunlu olarak şehrin dışına çıkması gerekenler için son 7 günde yaptırdığı Covid-19 testinin negatif olması gerekiyor.

Parklar, müzeler, sanat galerileri ve kütüphaneler de ziyaretçi sayısına yüzde 30 kısıtlaması uygulanırken maske ve eldiven takmak tabii ki zorunlu tutuluyor.

Açıklanan son verilerle birlikte Pekin’de 12 Haziran’dan bu yana görülen koronavirüs vaka sayısı 106’ya yükseldi.

Çin’de şu ana kadar 83 bin 221 kişi Covid-19 hastalığına yakalanırken 4 bin 634 kişi hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.