Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
pegasus-hava-yollari-seferlere-basliyor
Güncel 63 0

Pegasus Hava Yolları Seferlere Başlıyor

28 Mart 2020 tarihi itibarıyla uçuşlarını durduran Pegasus Hava Yolları seferlere başlıyor. Pegasus Hava Yolları’nın ilk uçuşu İstanbul ile İzmir arasında yapılacak.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane yaptığı açıklamada, “İlk aşamada uçuşlarımıza iç hatlarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüzün belirlediği destinasyonlardan İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Antalya ve Trabzon’la başlıyoruz. Kademeli olarak diğer illerimize ve ardından yurt dışı destinasyonlara seferlerimiz de başlayacak. HES kodu olmadan bilet satın almak, online ya da hava limanında check-in yapmak ve dolayısıyla yurt içinde seyahat etmek mümkün olmayacak” dedi.

Pegasus Hava Yolları 2 ve 3 Haziran tarihleri arasında da İstanbul’dan karşılıklı olarak Antalya, Trabzon ve İzmir seferleri planladı.

Uçuşların tekrar başlayacak olmasından ötürü çok mutlu olduklarını belirten Mehmet Nane, “Bize aylar değil yıllar gibi gelen bu belirsizlik döneminde duran sadece uçuşlarımızdı, bizler değil. Biz yeni uçaklarımızı teslim almaya devam ettik, süreçlerimizi geliştirdik ve yeni döneme hazırlandık. Misafirlerimizle yeniden buluşacağımız günler için çalışmalarımızı ara vermeden sürdürdük. Ve ne mutlu bize ki kısıtlamalar sonrası ilk uçuşumuzu 1 Haziran günü gerçekleştiriyoruz. İlk aşamada uçuşlarımıza iç hatlarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğümüzün belirlediği destinasyonlardan İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Antalya ve Trabzon’la başlıyoruz. Kademeli olarak diğer illerimize ve ardından yurt dışı destinasyonlara seferlerimiz de başlayacak” dedi.

HES kodu Alındıktan Sonra Bilet Alınabilecek

Seyahatler için HES kodu alma zorunluluğunu da hatırlatan Nane, “HES kodu uygulaması, misafirlerimizin yurt içinde güvenle uçması için Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen ve riskli görülen durumlarda seyahatlerini kontrol altına almak için geliştirilen yeni bir uygulama. Alınan önlemler kapsamında HES kodu olmadan bilet satın almak, online ya da hava limanında check-in yapmak ve dolayısıyla yurt içinde seyahat etmek mümkün olmayacak. Bunun yanı sıra bütün misafirlerimizin hava limanı ve uçak içerisinde maske takması gerekecek. Hava limanında belirli yerlerde ateş ölçülecek. Misafirlerimiz kontuara geldiğinde personelimiz siperlikli olarak hizmet verecek. Bu ve benzeri önlemler hayatımıza dahil olacak, biz de bilgilendirmelerimizi sürdüreceğiz” diye belitti.

Hijyen kuralları konusuna da dikkat çeken Genel Müdür, “Tüm uçaklarımızda HEPA tipi denilen yüksek verimliliğe sahip filtreler kullanıyoruz. Bu filtreler uçaktaki tüm havayı ortalama her üç dakikada bir filtre ediyor. Aynı hava sirküle edilmiyor, yüzde 60 dışarıdan taze hava alınıyor. Bu hava da 1300 derecelik ısısı olan motordan geçip filtre ediliyor. Böylece virüs, bakteri ve benzeri her şeyi öldürüp havayı tekrar geri veriyor. Ayrıca periyodik olarak da değiştiriyoruz” bilgisini paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.