Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
otobüs seferleri
Güncel 62 0

Otobüs Firmalarından Önemli Duyuru: Otobüs Seferleri Başlıyor

Otobüs seferleri ile ilgili uzun süredir beklenen duyuru sonunda geldi. Dört büyük otobüs firması, normalleşme süreci kapsamında seferlerin 4 Haziran’dan itibaren başlayacağını duyurdu.

Ülkemizde alınan korona virüs tedbirleri kapsamında bir süre önce otobüs seferleri de özel durumlar dışında durdurulmuştu. Otobüs firmaları belirli bir sayıda olmak üzere sadece seyahat belgesi olan yolculara hizmet verebiliyordu. Vaka sayısındaki azalma ve iyileşen hasta sayısının artması sebebiyle normalleşme sürecine adım atılınca otobüs seferleri var mı sorusuvatandaşların kafasını kurcalamaya başladı. Nihayet bu sorunun sevabı belli oldu.

Otobüs Seferleri Başladı mı

Otobüs seferleri başladı mı soru sorusu ile ilgili beklenen açıklama Türkiye’nin önemli otobüs firmalarından olan Kamilkoç, Pamukkale, Metro ve Ulusoy’dan geldi. 4 Haziran itibariyle otobüs seferleri başlatacağını açıklayan firmalar bu kararı ‘’mola bitti’’ ve “4 Haziran’da yola çıkıyoruz” ifadeleriyle açıkladı.

Otobüs Seferleri Başlıyor

Otobüs seferleri başlıyor fakat yolculuk yapabilmek için belli şartlar var. Öncelikle giriş çıkış yasağı olan iller için seyahat izin belgesi alınması gerekiyor. Bilet satış işlemleri ise yolcuların Kovid-19 ile ilgili durumlarını tetkik edebilmek amacıyla Hayat Eve Sığar uygulamasından alınan bir kod ile gerçekleştirilecek.

Şehirlerarası giriş-çıkış yasağının ne zaman kaldırılacağı henüz belli değilken otobüs seferleri başlaması korona virüs sürecinde insanları bir nebze olsun rahatlatan bir adım oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.