Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
osym-baskani’ndan-yks-uyarisi!
Güncel 51 0

ÖSYM Başkanı’ndan YKS Uyarısı!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün hafta sonu yapılacak YKS için uyarıda bulundu. Aygün  “Bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava en fazla bir yakınınızla geliniz” dedi.

Prof. Dr. Halis Aygün 27-28 Haziran’da yapılacak YKS ile ilgili Twitter hesabından paylaşımda sınav binalarının detaylı olarak temizleneceği ve dezenfekte edileceğini vurgularken , “Bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava en fazla bir yakınınızla geliniz. Sınav binalarının bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacaktır.” uyarısında bulundu.

Sınava girecek adayların hem bina girişinde hem bina içerisinde hem de sınav çıkışında sosyal mesafeyi korumaları için görevliler tarafından yönlendirileceğini belirten Aygün; adayların ellerine bina girişinde dezenfektan uygulanacağını, ayrıca her adaya maske ve el dezenfektanı dağıtılacağını ifade etti.

“Sınav görevlilerimiz lateks eldiven kullanacaktır. Adaylar sınav salonlarına geçip sıralarına oturduktan sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecektir. Ancak sınav görevlilerimiz maskelerini çıkarmayacaktır.” diyen Aygün adayların kendi maskeleri, siperlikleri ve el dezenfektanlarıyla sınava girebileceğini de aktardı.

TYT, AYT ve YDT için süre ve soru sayısı hatırlatması da yapmasının yanı sıra Halis Aygün açıklamasında, : “Sınava giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi olmadan sınava giremeyeceğinizi unutmayınız. Adaylar, sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Detaylı bilgi için http://osym.gov.tr sitemizden 2020-YKS Kılavuzu’nu dikkatlice okuyunuz. Sorularınız için 444 OSYM (6796) Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.” uyarılarında da bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.