Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
okullar-31-agustos'ta-aciliyor!
Güncel 73 0

Okullar 31 Ağustos’ta Açılıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre okullar 31 Ağustos’ta açılıyor. Bakanlık ayrıca yarıyıl tatili ve okulların kapanış tarihi ile ilgili de bilgi verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete, okullar ne zaman açılacak sorusuna  “Bakanlık olarak, şartların uygun olması, yine Bilim Kurulunun görüşleri dikkate alınarak, 2020-2021 ders yılının 31 Ağustos’ta başlamasını planladık.” yanıtını verdi. Mete ayrıca; 2020-2021 eğitim öğretim yılı takvimi ile ilgili genelgenin 81 ile gönderildiğini ifade etti.

Yarıyıl Tatili Ne Zaman Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı takvimiyle yarıyıl tatili ne zaman olacak sorusu da cevaplanmış oldu. Takvime göre okullar 31 Ağustos’ta açılacak. Birinci dönemde 16-20 Kasım ve ikinci dönemde 12-16 Nisan tarihleri arası ara tatil olacak. Yarıyıl tatili ise 25 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılında okulların kapanış tarihi ise 18 Haziran olacak.

Cengiz Mete konuşmasında telafi eğitimine de değinirken konu ile ilgili  “Ders zilimizi 31 Ağustos’ta çalacak, birinci dönemin ilk 3 haftasında ağırlıklı ve devamında yıl boyunca destekleme yetiştirme kurslarımızda olmak üzere telafi eğitimi yapacağız. Telafi, okulların açılmasıyla birlikte yeni ders yılının ilk 3 haftasında gerçekleştirilecek.” ifadelerine yer verdi.

‘’Bu konuda farklı senaryolar üzerinde çalıştık. Bugün geldiğimiz noktada; Yaptığımız araştırmalar, il müdürleriyle yapılan değerlendirmeler ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda, değişen koşullar dikkate alınarak alternatiflerimizi hayata geçiriyoruz.” diyen Mete sözlerine, “Bu nedenle Bakanlık olarak, şartların uygun olması, yine Bilim Kurulunun görüşleri dikkate alınarak, 2020-2021 ders yılının 31 Ağustos tarihinde başlamasını, birinci dönemin ilk 3 haftasında Bakanlığımızca hazırlanan eksik konu ve kazanım tablosu çerçevesinde, okullarımızda 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine ait işlenemeyen derslerin eksik konu ve kazanımlarının giderilmesini, yine bu çalışmaların yıl boyunca ve yapacağımız düzenlemelerle destekleme yetiştirme ve kurslarımızda sürdürülmesini planladık. Süreçte, okullarımızın her tür ve kademedeki haftalık ders çizelgeleri, öğrenim şekilleri, ders saatleri, süreleri, iş takvimi, ara tatilleri ile kazanım matrisleri dahil olmak üzere ortaya çıkabilecek istisnai durumlara da hazırlıklıyız.” şeklinde devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.