Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
normallesme-surecinde-alinan-yeni-kararlar-aciklandi!
Güncel 70 0

Normalleşme Sürecinde Alınan Yeni Kararlar Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde toplanan kabinede alınan yeni kararlar açıklandı. Normalleşme süreci kapsamında yapılan kabine toplantısından kısıtlamalara dair yeni kararlar çıktı.

Alınan yeni kararlara göre 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren restorant, kafe, pastane,  kıraathane, çay bahçeleri, yüzme havuzu ve kaplıca gibi işletmeler akşam saat 22.00’a kadar hizmet verebilecek.

Şehirlerarası yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri, plajlar, milli parklar, ören yerleri ve bahçeler ile ilgili kısıtlamalar 1 Haziran itibariyle kaldırılırken normalleşme sürecinde alınan yeni kararlar kapsamında hayvan satış yerleri de 1 Haziran’dan satışlarına devam edebilecek.

Kütüphaneler, millet kıraathaneleri ve gençlik kampları da 1 Haziran’da açılırken sürücü kursları ve benzeri kurslar da Pazartesi gününden itibaren faaliyete geçecek.

Deniz turizmi, balıkçılık ve deniz taşımacılığı hususundaki kısıtlamalar tamamen kalkarken açık havada oturma yerleri olan konser alanlarında gece saat 24.00’a kadar etkinlik yapılabilecek.

Şehirlerarası seyahat kısıtlaması kalktı!

Şehirlerarası seyahat kısıtlaması kalktı. 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren 14 büyük şehir ve Zonguldak’ta kısıtlama tamamen kaldırılmış olup bu illerde sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta sonu da devam edecek.

Tüm bu serbestliklerin uygulanması noktasında 3 hususun altını özellikle çizen Tayyip Erdoğan vatandaşları maske kullanımı, mesafe kuralları ve temizlik konusunda uyardı. Açıklamasına alınan kararların yetkili kurumlar tarafından ayrıntılı olarak açıklanacağını da ekledi.

Spor Salonları Açılıyor!

Bireysel spor yasaklarının da kalkacağı 1 Haziran günüden itibaren spor salonları açılıyor. Salonlar gerekli önlemler dahilinde gece 24.00’a kadar hizmet verebilecek.

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının devam edeceğini belirten cumhurbaşkanı, 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlamasının 18 yaşa indirildiğini belirtti.

Normalleşme sürecinde alınan yeni kararlar bazı noktaları sebebiyle tartışmalara sebep olacak gibi görünse de günlük yaşamın bir nebze normale dönmesi vatandaşları sevindiren bir gelişme oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.