Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Netflix'e reklam gelmeyecek!
Teknoloji 127 0

Netflix’te reklam olmayacak!

Dijital platformun gelir kapısı olan reklamların Netflix’e geleceği konuşuluyordu. Reklamların gelip gelmeyeceği merak edilen Netflix, konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Netflix CEO’su Reed Hastings, Netflix’e reklamların gelip gelmeyeceği sorularına sonunda bir netlik verdi.

Netflix, gelirini reklam tabanlı olsun istemiyor. Reed Hastings, yaptırıcımların baskılarına ve devam eden spekülasyonların aksine Netflix’e reklam gelmeyeceğini söyleyerek bu dedikodulara da cevap vermiş oldu. Bununla birlikte diğer yandan teknoloji devleri Amazon, Facebook ve Google’dan örnek verdi. Bu üçlünün reklam konusundaki gücüne değinen ünlü CEO, birçok kaynaktan veri entegre edildiğinin altını çizdi. Reklamların bir endüstri maliyeti olduğuna dikkat çeken Netflix’in CEO’su reklam gelirli bir modele sahip olmadıklarını söyledi.

Ayrıca yapılan açıklama baktığımız da platforma bir süre daha reklamların entegre edilmeyeceğini Netflix için şuan böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyleyebiliriz. Her ne olursa olsun uzun vadede reklam durumları değişkenlik gösterebilir.

167 milyon abonesi olan Netflix’in reklam tabanlı bir sisteme sahip olması kullanıcıları uygulamadan uzak tutar mı? Siz ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.