Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
minneapolis-polis-departmani-kapatiliyor!
Güncel 68 0

Minneapolis Polis Departmanı Kapatılıyor!

Amerikalı George Floyd’un polis şiddetine uğrayarak hayatını kaybettiği yer olan Minneapolis’te ki Minneapolis polis departmanı kapatılıyor. Minneapolis Kent Konseyi tarafından yapılan açıklama ile polis departmanının kapatılacağı duyuruldu.

George Floyd için yapılan protestolar iki haftadır devam ederken, göstericiler bir takım taleplerde bulunuyor. Protestocular sıklıkla polis teşkilatının küçültülmesi, finansal kaynaklarının kesilmesi ve hatta kapatılması gibi yaptırımlardan bahsediyor.

Konu ile ilgili konuşan Minneapolis Kent Konseyi Başkanı Lisa Bender “Kentimiz, Minneapolis Polis Departmanı ile olan toksik ilişkisini sona erdirmeyi planlıyor.” şeklinde konuştu. Polis departmanının kapatılacağını bildiren Bender, bunun yerine kamu güvenliğini sağlayacak yeni bir sistem oluşturulacağını vurguladı.

Öte yandan Minneapolis Belediye Başkanı Jacob Frey polis departmanının kapatılmasına sıcak bakmasa da Minneapolis Kent Konseyi’ndeki çoğunluğun kararını da veto edemiyor. Frey departmanın kapatılmasının yerine reform yapılmasını öneriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.