Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 362 0

Kurban Bayramı ne zaman ve Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Vatandaşların meraklarını dindirerek Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017 Kurban Bayramı tarihlerini açıkladı. Biten Ramazan Bayramı sonrası sonraki Kurban Bayramı hazırlıklarını ve tatil planlarını yapmak isteyenlerin merakla beklediği Kurban Bayramı tarihlerini ve tatil günlerini paylaşıyoruz.

Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün?

Yaz aylarını terketmeye yakın olan Ramazan Bayramının yerini biraz daha geriye gelen Kurban Bayramı alacak. Arefe günü 31 Ağustos Perşembe olarak kabul edilecek. 01 Eylül- 04 Eylül arası ise Kurban Bayramı’nın dört günü olacak. Arefe gününün dahil edilmesi halinde 31 Ağustos Perşembe günü başlayan Kurban Bayramı 4 Eylül Pazartesi günü sonlanacak.

Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Bu yıl tatillerin birleştirilmesi kararları istenilen gibi olmasada, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın resmi tatil olması sebebiyle arefe günü de tam gün tatil olabilir. Tatil merkezlerinin merakla beklediği bu konu hakkında kısa sürede açıklama geleceği öngörülüyor. Eğer 30 Ağustos Zafer Bayramı Kurban Bayramı Arefesi ile birleştirilirse, Kurban Bayramı tatili süresi kesinsiz 6 güne çıkabilir.

Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı çalışma takvimini açıklayarak illere gönderdi. 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak olan eğitim öğretim yılının ilk dönemi ve 19 Ocak 2018 Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018-2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak olan eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ise 8 Haziran 2018 Cuma sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.