Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 431 0

İzmirde Deprem oldu!

1 dakikadan uzun süren sonrası kandilli rasathanesinin sitesi kısa süreli çökerken sosyal medya paylaşımlarında 6.0 şiddetinde olduğuna yer verildi.

Deprem Ege bölgesinde hissedildi.

Marmara ve Ege’de hissedilen İzmir, İstanbul, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ gibi pek çok ilde hissedilen kandillinin son belirlemesine göre 6.3 şiddetinde oldu.

Kandilli verilerine göre;

Tarih: 2017.06.12
Tarih: 15:28:39
Deprem şiddeti: 6.3
Yer: AEGEAN SEA

Artçı ler olmaya devam ediyor!

Ege denizi merkezli 6.3 şiddetli in artçıları olmaya devam ediyor. Kandilli rasathanesinin belirtiğine göre kısa aralıklarda 14 daha kaydedildi. Merkezi yine Ege Denizi olan ler saat 15:47 ile 17:19 arasında şiddeti 3 ile 4 arasında değişen artçıların devam edip etmeyeceği konusunda daha önceki yıllarda olduğu gibi net bir açıklama yapılamıyor.

NEDEN ÇOK ŞİDDETLİ HİSSEDİLDİ?

Prof. Dr. Şerif Barış: (Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Yer Fiziği Ana Bilim Dalı Başkanı): İkişer üçer yıl arayla 6 büyüklüğündeki lerin olması normal. Bulunduğumuz coğrafya bu sık leri yaşamaya alışmamız gerekiyor. Muhtemelen biraz derin bir olduğu için gerek İstanbul’dan gerekse Atina’dan erişildi. Bu in artçıları bir yıl sürer. 5 – 5,3’e kadar artçı olabilir. Tsunami korkusunun olmaması gerekir. Ege Bölgesi’nde kırıklı çıkıklı faylı bölgeler var. Civardaki fayları etkileyebilir, onlar da büyük değil. Başka bir büyük beklentisi içerisine girilmemesi lazım.Hasarlı binalara eşya alınmak için girilmemesi, birkaç saat dışarda beklenmesi, uzmanların görüşlerinin alınması gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.