Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
izmir-antalya-arasi-3-saate-mi-dusuyor
Güncel 57 0

İzmir-Antalya Arası 3 Saate mi Düşüyor?

İzmir Antalya arasını 3 saate düşürecek 163 kilometrelik Aydın-Denizli Otoyolu ayağının ihalesine 11 Haziran’da çıkılacağı açıklandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklamasında “Otoyolların tamamlanmasıyla İzmir ile Antalya arasındaki mevcut 580 kilometre devlet yolu ile 6-7 saat süren seyahat, 440 kilometre otoyolla 3 saate inecek” sözlerine yer verdi.

Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamada İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamında yer alan otoyolun ikinci etabını oluşturan Aydın-Denizli Otoyolu’na yönelik ihaleye dair bilgiler verdi.

Projenin yap-işlet-devret (YİD) modeliyle yapılacağını bildiren Karaismailoğlu daha önceki ihalenin iptal olduğunu da anımsattı.

İzmir Antalya Arası 3 Saate İnecek

Gerekli hazırlıkların tamamlandığını ve projenin 3 yıl süreceğini bildiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı 140 kilometre otoyol ve 23 kilometre bağlantı yolu olmak üzere, toplam 163 kilometre olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi: “Bölge için büyük öneme sahip Aydın-Denizli Otoyolu ile sonraki etaplarda ihaleleri yapılacak Denizli-Burdur ve Burdur-Antalya otoyollarının tamamlanmasıyla İzmir ile Antalya arasındaki mevcut 580 kilometre devlet yolu ile 6-7 saat süren seyahat, 440 kilometre otoyolla 3 saate inecek. Aydın-Denizli Otoyolu Projesi, Aydın ve Denizli kent merkezlerini birbirine bağlamanın yanı sıra Pamukkale ve Efes Antik Kenti gibi önemli turizm merkezlerine de ulaşımı kolaylaştıracak. Bu sayede Ege Bölgesi’ndeki turizm, tarım ve ticaret bölgelerine güvenli ve konforlu kara yolu ulaşımı sağlanmış olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.