Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
ios-maske-guncellemesi
Güncel 61 0

iOS Maske Güncellemesi

Korononavirüs sebebiyle İOS maske güncellemesi geliyor. Maske takma zorunluluğu nedeniyle Face ID güvenlik doğrulamasında yaşanan problemler nedeniyle Apple, mobil işletim sistemi İOS’a güncelleme getiriyor.

Takılan maskeler sebebiyle Face ID kullanıcıların yüzünü algılayamıyordu. Apple’ın iOS 13.5 güncellemesi ile Face ID’nin yüzü algılayamadığı durumlarda ana ekran çubuğunu yukarı kaydırılarak hızlı bir şekilde şifre ekranına ulaşım sağlanacak.

Bluetooth ile Koronavirüs Tespiti

iOS 13.5 güncellemesi ile kullanıcılara sunulacak diğer bir özellikte koronavirüse maruz kalma bildirimleri olacak. Bluetooth sayesinde API’nin kullanıldığı bir sağlık uygulaması ile Bluetooth menziline giren telefonlar anonim olarak kayıt altına alınacak. Bu sayede bu kişilerden biri Covid-19’a yakalandığında yakın zamanda temasta bulunduğu kişilere bildirim gidecek.

iOS 13.5 ile gelecek olan diğer bir özellikte 112 gibi acil telefon numaraları arandığında kullanıcının tıbbi kimlik bilgilerinin görevliyle otomatik olarak paylaşılması olacak. Fakat bu özellik şimdilik sadece Amerika’da kullanılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.