Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
ikinci-dalga-ihtimali-en-yuksek-10-ulke-aciklandi
Güncel 64 0

İkinci Dalga İhtimali En Yüksek 10 Ülke Açıklandı

İngiltere’nin önemli eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi, ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke açıklandı. Covid-19 salgını kapsamında ikinci dalga ihtimali en yüksek ülke Almanya olarak görülüyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak kısa süre içinde bütün dünyayı saran Covid-19 salgınında bazı ülkelerde vaka sayılarının azalması üzerine alınan tedbirler gevşetilmişti.

Dünya genelinde milyonlarca kişiyi etkileyen koronavirüs salgınında son zamanlarda en çok merak edilenlerden biri ikinci dalga gelir mi sorusunun cevabıydı.

Oxford Üniversitesi 45 ülke ve 25 bin vaka üzerinde yaptığı araştırma sonucunda bu sorunun cevabını riski en yüksek ülkeler bazında açıkladı.

Koronavirüste İkinci Dalga İhtimali En Yüksek 10 Ülke Hangileri?

Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmanın sonucuna göre Almanya ikinci dalga ihtimali en yüksek ülke olarak belirlendi. Ukrayna ikinci sırada yer alırken Amerika Birleşik devletleri ikinci dalga ihtimali en yüksek üçüncü olarak tespit edildi. Bu ülkeleri sırasıyla İsviçre, Bangladeş, Fransa, İsveç, İran, Endonezya ve Suudi Arabistan takip etti.

Tedbirlerin yüksek oranda gevşetildiği Türkiye, Belçika, Kanada, Polonya, Pakistan, BAE, Belarus, İtalya, İspanya, Singapur ve Hollanda ise bu gevşemeye rağmen vaka sayılarında büyük artışların görülmediği ülkeler olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.