Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
harvard-universitesi-dunya-saglik-orgutu’nu-sucladi!
Güncel 67 0

Harvard Üniversitesi Dünya Sağlık Örgütü’nü Suçladı!

Dünya Sağlık Örgütü’nün semptom göstermeyen kişilerden virüs bulaşmayacağına dair yaptığı açıklama sebebiyle Harvard Üniversitesi Dünya Sağlık Örgütü’nü suçladı. DSÖ’nün asemptomatik kişilerden virüsün nadir bir şekilde bulaştığını açıklamasının üzerine Harvard bilim insanları tepki gösterdi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüse karşı mücadele ekibi lideri Maria Van Kerkhove, farklı ülkelerden alınan verilere göre asemptomatik kişilerden virüsün daha nadir bulaştığını ve hükümetlerin semptom gösteren hastalara odaklanması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Harward Üniversitesi DSÖ’yü “kamuoyunu yanlış bilgilendirmek” ile suçladı.

Dünya Sağlık Örgütü Açıklamasını Geri Çekti

Harward Üniversitesi bilim insanları virüsün semptom göstermeyen kişilerden de kolaylıkla bulaştığına dair çok sayıda kanıt olduğunu ve DSÖ’nün bu yorumunun sadece üye devletlerin açıklamasına dayandırıldığını, bilimsel toplulukla paylaşılmadığı ileri sürdü.

Harward Üniversitesi tarafından kamuoyunu yanlış yönlendirmek ve kafa karıştırmakla suçlanınca Dünya Sağlık Örgütü açıklamasını geri çekti. Kerkhove yeni bir açıklama yaparak yanlış anlaşılma olduğunu ve semptom göstermeyen kişilerin de hastalığı yayabileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.