Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
george-floyd'u-olduren-polisin-ilk-durusmasi-gerceklesti
Güncel 52 0

George Floyd’u Öldüren Polisin İlk Duruşması Gerçekleşti

Amerikalı siyahi George Floyd’u öldüren polis memurunun ilk duruşması yapıldı. Duruşmada Savcı Matthew Frank kefalet bedelinin yükseltilmesini talep etti.

Polis memuru Derek Chauvin siyahi Amerikalı George Floyd’u dizini boynuna basmak suretiyle nefessiz bırakarak öldürmüştü. Olayın kamuoyunu ayağa kaldırması, suçlamaların ciddiyeti ve Chauvin’in kaçabileceği gerekçesiyle Savcı Matthew Frank kefalet bedelinin arttırılması talebinde bulundu.

Minnesota Oak Park Heights eyalet hapishanesinde tutulan Chauvin duruşmaya video bağlantısıyla katıldı.

Gözaltına alındığında 1 milyon dolar olarak belirlenen kefalet bedeli Hakim Jeannice M. Reding tarafından 1 milyon 250 bin dolara çıkarıldı.

15 dakika süren duruşmaya Derek Chauvin elleri kelepçeli ve turuncu elbise içinde katıldı.

Karara Chauvin ve avukatı itiraz etmezken yaklaşık 15 dakika süren ilk duruşmada bir sonraki mahkeme tarihi 29 Haziran olarak belirlendi.

25 Mayıs’ta Minneapolis şehrinde yaşanan olayda George Floyd’un öldürülmesi esnasında orada bulunan Tou Thao, Thomas Lane ve Alexander Kueng de suça yardım ve yataklık etmekten gözaltına alınmıştı. Üç polisin her birine 750 bin dolarlık kefalet konularak Hennepin County Bölgesi hapishanesine gönderilmişlerdi. 29 Haziran’da üç polisin davası da görülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.