Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
facebook-calisanlari-zuckerberg’e-tepkili!
Güncel 62 0

Facebook Çalışanları Zuckerberg’e Tepkili!

Twitter’ın ABD Başkanı Donald Trump’ın tweetlerini engellemesinin üzerine aynı şey Facebook’tan da talep edilmişti. Herhangi bir kısıtlama uygulamayan Facebook, çalışanlarından tepki topladı.

Sosyal medya devi Facebook’un çalışanlarının iş bırakma eyleminde bulunmasının ardından bir video konferans düzenleyen Mark Zuckerberg, gerekli incelemeyi yaptıklarını fakat kısıtlamaya gerek görmediklerini açıkladı. Bu açıklamanın ardından tepkiler iyice arttı.

Facebook’un arayüz mühendisi olan Brandon Dail konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Yönetim kadrosunun yanımızda olmadığı çok açık” sözlerini kullandı.

Donald Trump’tan Kızdıran Tweet

Trump Twitter üzerinden Amerika’da meydana gelen protestolarla ilgili attığı tweet’te “Yağma başlarsa, ateş edilmeye başlanır” sözlerini kullanmıştı. Aynı paylaşımı Facebook’ta da yapan Trump’ın bu sözlerine Twitter kısıtlama getirirken Facebook olaya müdahale etmemişti.

Olayın ardından birçok Facebook çalışanı istifa etmişti. İstifa edenlerden biri olan yazılım mühendisi Timothy Aveni bu kararıyla ilgili olarak “Mark her zaman şiddete teşvik eden paylaşımların kırmızı çizgisi olduğunu söylüyordu. Cuma günü bize bunun bir yalan olduğunu gösterdi. Facebook Trump paylaşımlarına karşı harekete geçmemek için mazeret üzerine mazeret üretmeye devam edecek” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.