Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
donald-trump’a-tiktok-darbesi!
Güncel 73 0

Donald Trump’a TikTok darbesi!

Oklahoma eyaletinde bulunan Tulsa kentinde miting düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump’a TikTok darbesi geldi. Düzenlenen mitingde 19 bin kişilik salonun boş kalmasının sebebi olarak Tiktok üzerinden yapılan organizasyon gösterildi.

Donald Trump’ın yaptığı mitingin öncesinde 1 milyondan fazla başvuru yapıldığı fakat bu başvuruların Tiktok üzerinden organize olan kişilerce yapıldığı öne sürüldü.

Video paylaşım uygulaması TikTok üzerinden örgütlendikleri iddia edilen birçoğu lise çağında olan kullanıcıların, internet üzerinde girişi ücretsiz olan mitinge kayıt yaptırdıkları ve bu nedenle Trump’ın miting yaptığı salonun boş kaldığı belirtildi.

The New York Times’ta yer alan habere göre, bu organizasyona Kore pop müziği hayranları da destek oldu.

Koltuklar Boş Kaldı

Trump’ın kampanya menajeri Brad Parscale miting öncesinde, mitinge katılmak için 1 milyondan fazla kişinin başvurduğunu açıklamıştı. Fakat miting sırasında BOK Center’da birçok koltuk boş kalırken 19 bin kişilik salonda yaklaşık 6200 kişi bulundu. Bu boşluğun üzerine salon dışarısında yapılması planlanan konuşmalar da iptal edildi.

Oklahoma eyaletinin sağlık yetkilileri son günlerde koronavirüs vakalarında tırmanış gözlenmesi nedeniyle mitinge katılacakları koronavirüs bulaşma riski açısından uyarmıştı.

Trump’ın seçim kampanyasından sorumlu olan yetkililer miting için bilet basılmadığını önce gelenin salona girdiğini belirtirken kampanya sözcüsü Tim Murtaugh olayla ilgili “Solcular zeki olduklarını düşünerek her zaman kendilerini kandırıyor. Ancak etkinliğe kayıt yaptırmak telefon numaranızı vermek anlamına geliyor. İletişim bilgileri için onlara teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi.

CNN’de yer alan habere göre, TikTok’taki organizasyona Mary Jo Laupp isimli kullanıcının öncülük ettiği ve kullanıcı tarafından yapılan paylaşımın 700 binden fazla beğeni aldığı öne sürüldü.

Seçimde Donald Trump’ın rakibi olan Biden’ın seçim kampanyası yetkilileri ise bu organizasyondan haberdar olmadıklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.