Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Ekonomi 656 0

Dijital Dünyanın Yeni Meslekleri

Teknolojinin hızlı gelişimi ve bununla birlikte zamanın çok daha değerli hale gelmesi insanların k gelişmelere kayıtsız kalmamasına neden oldu. Gündelik yaşamımıza, alışveriş şekillerimize kadar etki eden dijital gelişmeler yeni meslek gruplarının da doğmasına neden oldu. Üniversitelerde dijital mecralarla ilgili bölümler açılmaya başladı.

Firmaların dijital pazarlamaya ağırlık vermesi bu alanda ciddi istihdam olanağı sağlamaya başladı. Bununla birlikte ‘, internet gazeteciliği, veritabanı yöneticiliği ve programcılığı, bilişim hukuku uzmanlığı ve ’ gibi meslekler ve üniversite bölümleri ortaya çıktı.

Dijital Dünya’da Yeni Meslekler

, insanların internet portallarında fazla vakit geçirmeye başlamasıyla firmaların bu alanlarda da reklam çalışmalarına ağırlık vermesiyle ortaya çıktı. Sosyal medya reklamları, arama motoru reklamları, e-mail pazarlama ve affiliate pazarlama bu alanın işleri arasında yer almaktadır.

, son dönemde hızla geleneksel haberciliğin yerini almaktadır. Artık gazete satışları eskiye göre çok daha düşüktür. Çünkü internet kullanıcıları gündemi anı anına takip edebilmektedir. oldukça interaktif bir iştir. Sürekli olarak takipçi ile bir iletişim mevcuttur. Bu alanda çalışanların kendilerini fazlası ile geliştirmesi ve fazlası ile dikkatli olması gerekmektedir.

ise artık hemen hemen bütün sektörlerde kendisine yer bulmaktadır. Çünkü veri tabanı sistemlerinden iletişim sistemlerine hatta sağlık bilgi sistemlerine kadar çok geniş bir yelpazede veritabanı yöneticisine ve programcısına ihtiyaç bulunmaktadır.

, dijital mecraların bu kadar yoğun şekilde kullanılmaya başlamasıyla doğal olarak ortaya çıkmıştır. Çünkü bilişim hukuku konusunda yeni düzenlemeler yapılmak durumunda kalındı.

Akıllı telefonların ortaya çıkması ve her geçen gün bir üst sürümlerinin piyasaya sürülmesiyle mobil uygulamalar büyük değer kazandı. Bununla beraber büyük öneme sahip oldu. Bu meslek geleceğin en önemli mesleği olarak görülmeye başladı.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kişilerin ye ayak uydurması zorunlu hale geldi. Eskiden çağa ayak uydurmaya çalışıyorken, günümüzde insanlar bu gelişimin bir parçası haline geldi. Meslek gruplarındaki bu gelişim her geçen gün daha da hızlı bir şekilde artacak gibi duruyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.