Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
cay-ureticilerinde-koronavirus-tespit-edildi!
Güncel 62 0

Çay Üreticilerinde Koronavirüs Tespit Edildi!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında özel seyahat izin belgesiyle Rize’ye gelen çay üreticilerine koronavirüs testi uygulandı. 8 bin 55 kişiye yapılan testlerin 15’i pozitif çıkarken aile bireylerinden 75 tanesi de karantinaya alındı.

Doğu Karadeniz’in Giresun, Trabzon, Artvin ve Rize şehirlerinde 830 bin dekar alanda 1 milyon üretici aile tarafından yapılan yaş çay üretiminde hasat sürerken çay üreticileri özel seyahat izin belgesi alarak işlerinin başlarına geldiler. Rize’ye gelen üreticiler çay bahçesine girmeden önce bir hafta ev izolasyonu süreci yaşarken 3’erli gruplar halinde dolaşan 350 kişilik sağlık ekibi izolasyondaki üreticilere koronavirüs testi uyguladı.  

İl merkezi, 11 ilçe, 207 mahalle ve 347 köyde koronavirüs tedbirleri kapsamında toplamda 8 bin 55 test yapıldı. Numuneler, Ankara Mikrobiyoloji Referans Laboratuarları ve Biyolojik Ürünler Daire Başkanlığı’na yollandı. 15 kişinin koronavirüs testi pozitif çıkarken bu kişilerin aileleri de dahil olmak üzere 90 kişi karantinaya alındı.

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre 2 bin çay üreticisine daha koronavirüs testi yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.