Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
bu-sene-karneler-nasil-alinacak
Güncel 60 0

Bu Sene Karneler nasıl alınacak?

Anadolu Ajansı Editör Masası’nın konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk merak edilen bu sene karneler nasıl alınacak sorusunu yanıtladı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin karnelerini e-okul üzerinden alabileceğini belirten Selçuk Orta öğretim öğrencilerinin ise karnelerini okullarından randevulu olarak alabileceklerini açıkladı.

EBA TV eğitimlerinin 28 Ağustos’a kadar devam edeceğini vurgulayan Selçuk, “Uzaktan eğitimle yüz yüze eğitimin tamamını yaptık diyemeyiz fakat yapmak istediğimizin fevkinde işler yaptık” dedi.

Orta öğretim öğrencilerinin randevulu olarak karne alma işlemlerinin birkaç haftaya yayılacağını belirten Selçuk, Teşekkür ve takdir ve takdir belgelerinin de aynı şekilde randevulu olarak alınabileceğini ifade etti.

Yaz için Kitap Dağıtılacak, Telafi Eğitimi Zorunlu Değil

“Yaz tatili ne kadar uzun olursa bir sonraki senin telafisi o kadar zor oluyor. Unutmayı telafi etmek zaman ister, kayıp olur. O yüzden yazı verimli geçirmemiz lazım. Türkiye’deki herkes ‘Benim şuna ihtiyacım var’ deyip bulamadığı hiçbir şey olamaz. Biz her şeyi sunalım. Ortaokul çocuklarımıza aplikasyonlar geliyor, liseler için farklı uygulamalarımız var. Her gün yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri vereceğiz. Yazın öğrencilerin kullanacağı kitapları pazartesi, salı günü tanıtacağız ve hemen illerde, ilçelerde okullardan velilere ulaştıracağız. Temmuz’da herkesin eline ulaşmış olacak” diyen Milli Eğitim Bakanı, 31 Ağustos’ta devlet okullarında başlayacak telafi eğitimlerinin zorunlu olmadığını belirtti.

Konuşmasında okulların açılmamasıyla ilgili kararın doğruluğunu da vurgulayan Selçuk, “Biz okulları 3 hafta açsaydık başka problemlerimiz olacaktı ama açmadık. Biz bunu telafi edebiliriz. Okulları açsaydık problemin nasıl yaşanacağını göreceklerdi. Okullar yarına kadar açık olsaydı daha devasa sorunlarımız olacaktı” diyerek sözlerine “Bizim sağlıktan önce bir tercihimiz yok. Benim için çocuğun gülümsemesi önemli.” İfadelerini de ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.