Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
beklenen-yerli-otomobil-2022'nin-sonunda-yollarda-olacak!
Güncel 67 0

Beklenen Yerli Otomobil 2022’nin Sonunda Yollarda Olacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerli otomobil 2022’nin sonunda yollarda olacak dedi. Katıldığı bir tv programında değerlendirme bulunan Varank, yerli otomobilin 2022’nin sonunda yollarda olacağını dile getirdi.

Mustafa Varank Türkiye’nin Otomobili Projesi hakkındaki son gelişmeleri aktarırken çalışmaların planlandığı şekilde sürdüğünü fakat Covid-19 sebebiyle bazı oynamalar olabileceğini belirtti.

2020’nin Sonunda Yollarda Olacak

Fabrika temellerinin 2022’nin sonunda atılacağını marka ve pazarlama ile ilgili planlamaların çalışılmakta olduğunu vurgulayan Varank, sanayi üretimi açısından OSB’lerdeki elektrik tüketiminin haziranın ilk 2 haftasında mayıs ayından yüzde 26 daha fazla olduğunu ve toparlanmanın hızlı bir şekilde sürdüğünü dile getirdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi: “Senenin ilk 5 ayında 67 milyar liralık yatırım teşvik belgesi düzenlemişiz, bunlar hayata geçerse 110 binin üzerinde yeni istihdam oluşmasını öngörüyoruz. Aynı dönemde 5 bin 500 yeni üreticinin, sanayi siciline kayıt olduğunu, OSB’lerde 500 firmanın sıfırdan üretime geçtiğini görüyoruz. Yatırım iştahının devam etmesi bize gelecek açısından ümit veriyor. Türkiye, salgın döneminde türbülansa girmedi, hızlıca toparlanma dönemine gidiyoruz. Ülkemiz, bu mücadeleyi çok başarılı şekilde yürüttü”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.