Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 309 0

Antalya’da yangın, alevler yerleşim alanlarına ulaştı tahliyeler başlatıldı

’nın Alanya ilçesinde sebebi henüz bilinmeyen bir sebeple orman yangını çıktı. 30 hektarlık alanda etkili oldu. Karadan ve havadan yangına müdahale sürerken, rüzgar ve sıcak hava yapılan müdahaleyi güçleştirdi. nedeniyle çevredeki evler tahliye edilirken, alevlerin arasında kalan 1 arazöz ise yandı.

KARADAN VE HAVADAN MÜDAHALE EDİLİYOR

Alanya’nın Sapadere Kanyonu mevkiinde bugün saat 10.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle orman yangını çıktı. Sıcak hava ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen ve yaklaşık 30 hektara yayılan yangına karadan ve havadan müdahaleye başlandı. a, 1 uçak, 4 helikopter, 32 arazöz, 3 dozer ve orman işçileri müdahale ediyor.

ORMAN İŞÇİLERİ YARALANDI, BÖLGEYE AMBULANS SEVKEDİLDİ

ın büyümesi nedeniyle jandarma ekipleri yerleşim yerlerini tahliye etmeye başladı. Zirvede yangına müdahale eden kara ekipleri ise yangından dolayı geri çekildi. Zirvede ise bir arazöz yangının içerisinde kalarak kullanılmaz hale geldi. Orman işçilerinin de yaralandığı belirtilirken bölgeye ambulans sevk edildi. a bölgeye sevk edilen iş makineleri de müdahale etmeye başlarken, yangını söndürme çalışmaları yoğunlukla havadan devam ediyor. Jandarma ekipleri ise Sapadere bölgesine giden yolları sivil geçişlere kapadı.

“KAÇIN TALİMATI GELDİ”

söndürme ekibinde görevli Ali Rıza Uyar, “Bize 2 saat önce yangın ihbarı geldi. Buraya geldik. son derece büyüdü ve bize ‘kaçın’ talimatı geldi. Bizim yapacağımız bir şey kalmadı. Yukarıda bir arazöz kalmış. Doğru mu, yanlış mı bilemiyoruz. Sonra biz aşağı tarafa kaçtık ve bize ‘bekleyin’ talimatı verdiler. Şu an burada hazır olarak bekliyoruz. Tahminen 20 hektar alan yangından etkilendi” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.