Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 378 0

Antalya’da yangın, alevler yerleşim alanlarına ulaştı tahliyeler başlatıldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde sebebi henüz bilinmeyen bir sebeple orman yangını çıktı. Yangın 30 hektarlık alanda etkili oldu. Karadan ve havadan yangına müdahale sürerken, rüzgar ve sıcak hava yapılan müdahaleyi güçleştirdi. Yangın nedeniyle çevredeki evler tahliye edilirken, alevlerin arasında kalan 1 arazöz ise yandı.

KARADAN VE HAVADAN MÜDAHALE EDİLİYOR

Alanya’nın Sapadere Kanyonu mevkiinde bugün saat 10.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle orman yangını çıktı. Sıcak hava ve rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen ve yaklaşık 30 hektara yayılan yangına karadan ve havadan müdahaleye başlandı. Yangına, 1 uçak, 4 helikopter, 32 arazöz, 3 dozer ve orman işçileri müdahale ediyor.

ORMAN İŞÇİLERİ YARALANDI, BÖLGEYE AMBULANS SEVKEDİLDİ

Yangının büyümesi nedeniyle jandarma ekipleri yerleşim yerlerini tahliye etmeye başladı. Zirvede yangına müdahale eden kara ekipleri ise yangından dolayı geri çekildi. Zirvede ise bir arazöz yangının içerisinde kalarak kullanılmaz hale geldi. Orman işçilerinin de yaralandığı belirtilirken bölgeye ambulans sevk edildi. Yangına bölgeye sevk edilen iş makineleri de müdahale etmeye başlarken, yangını söndürme çalışmaları yoğunlukla havadan devam ediyor. Jandarma ekipleri ise Sapadere bölgesine giden yolları sivil geçişlere kapadı.

“KAÇIN TALİMATI GELDİ”

Alanya Belediyesi söndürme ekibinde görevli Ali Rıza Uyar, “Bize 2 saat önce yangın ihbarı geldi. Buraya geldik. Yangın son derece büyüdü ve bize ‘kaçın’ talimatı geldi. Bizim yapacağımız bir şey kalmadı. Yukarıda bir arazöz kalmış. Doğru mu, yanlış mı bilemiyoruz. Sonra biz aşağı tarafa kaçtık ve bize ‘bekleyin’ talimatı verdiler. Şu an burada hazır olarak bekliyoruz. Tahminen 20 hektar alan yangından etkilendi” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.