Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
amerika’da-bir-george-floyd-vakasi-daha!
Güncel 64 0

Amerika’da Bir George Floyd vakası daha!

Amerikalı ırkçılık karşıtı protestolar devam ederken bir George Floyd vakası daha meydana geldi. Polis bu kez de Virginia eyaletinde bir siyahiye orantısız güç uyguladı.

Tyler Timberlake isimli polis memuru siyahi bir kişiyi gözaltına almak amacıyla siyahi bir vatandaşa elektroşok silahı ile birden fazla ateş etti. Olayın üzerine Tyler Timberlake isimli polis gözaltına alındı.

Virginia eyaletindeki Fairfax County’de meydana gelen olayda asabi ve gergin olan bir siyahi sakinleştirilmeye çalışılırken polislerden biri aniden elektroşok silahıyla bu kişiye ateş etti.

Birden Fazla Ateş Etti

Polis kamerasına an an kaydedilen olayda siyahi kişi yürürken “Sana yardım etmek için buradayım. Neye ihtiyacın olduğunu söyle” diyen bir sağlık görevlisinin sesi duyuluyor. Bir müddet sonra polis memuru Tyler Timberlake aniden siyahi kişiye arkasından yaklaşarak elektroşok silahını ateşliyor. Acı içinde yere düşen adam yerde kıvranır ve bağırırken Tyler Timberlake yine adamın ensesine elektroşok tabancasını dayayarak defalarca ateşliyor. Ardından orada bulunan sağlık ekipleri ve diğer polisler de siyahi kişinin üzerine çullanarak onu etkisiz hale getirmeye çalışıyorlar.

Nefes Alamıyorum Dedi

Siyahi kişinin gözaltına alındığı sırada sürekli “Nefes alamıyorum” diye bağırdığı duyuluyor. Polis şiddeti sırasında ölen George Floyd’un da son sözleri bunlar olmuştu.

8 yıldır polis memuru olan Tyler Timberlake orantısız güç kullanmaktan gözaltına alınırken hüküm giymesi halinde 3 yıl hapis cezası alması ön görülüyor. Ayrıca orada bulunan diğer polis memurları da görevden uzaklaştırılırken olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.