Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
amerika-tarihinde-ilk-kez-bir-siyahi-hava-kuvvetleri-komutani-oldu!
Güncel 85 0

Amerika Tarihinde İlk Kez Bir Siyahi Hava Kuvvetleri Komutanı Oldu!

Donald Trump tarafından yapılan açıklamaya göre Amerika tarihinde ilk kez bir siyahi hava kuvvetleri komutanı oldu. Afro-Amerikalı Orgeneral Charles Brown senatodan çıkan kararla Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevine getirildi.

Başkan Donald Trump konuyla ilgili Twitter’da paylaştığı mesajda “Amerika için tarihi bir gün, ABD’de kuvvet komutanlığına ilk kez bir Afro-Amerikalı seçildi. Kendisiyle çalışmak için heyecanlanıyorum” sözlerine yer verdi.

Charles Brown’un Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na seçildiğini ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence de sosyal medya hesabından duyurdu. Pence mesajında şu ifadeleri kullandı: “Bugün ulusumuz için tarihi bir gün. Başkan Trump’ın aday gösterdiği Orgeneral Charles Brown, Senato tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevine getirildi. Bu göreve ilk kez Afro-Amerikalı biri getirildi, tarihimizde bir ilk. Tebrikler Charles Brown”

Orgeneral Brown’ın tam da George Floyd için yapılan protestolar devam ederken hava kuvvetleri komutanı olması kamuoyunun dikkatini çeken bir detay oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.