Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
amerika-cin-havayolu-sirketlerinin-ucuslarini-askiya-aliyor!
Güncel 57 0

Amerika Çin Havayolu Şirketlerinin Uçuşlarını Askıya Alıyor!

Amerika Çin Havayolu şirketlerinin uçuşlarını 16 Haziran’dan itibaren askıya alıyor. Bu kararın koronavirüs salgını ardından Amerika’lı hava yolu şirketlerinin faaliyetlerini genişletmesine izin verilmemesine bağlanıyor.

4 Büyük Çin Havayolu Şirketi Amerika’ya Uçamayacak

Amerikan yönetimi uçuşlara kısıtlama getirmemiş fakat 31 Ocak’ta son 14 günde Çin’de bulunan kişilerin ülkeye girmesini yasaklamıştı. ABD’li havayolu şirketleri Çin’e yapılan seferleri Şubat ayında gönüllü olarak askıya almıştı fakat Çin’den ABD’ye olan uçuşlar devam ediyordu.

ABD Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiriye göre 16 Haziran’dan itibaren Hainan Airlines Holding Co., Air China, China Southern Airlines Co. ve China Eastern Airlines Corp şirketleri Amerika’ya uçuş düzenleyemeyecek.

Amerika Çin’i Daha Önce Uyarmıştı

Trump yönetimi Çin yönetimini 22 Mayıs tarihinde ABD’li havayollarının faaliyetlerine devam etmesini imkansız hale getirmekle suçlamıştı.

Çin ve Amerika arasındaki ilişkiler koronavirüs pandemisi ardından Donald Trump’ın koronavirüse ‘Çin virüsü’ adını vermesiyle gerilmişti. Trump, ABD-Çin ticaret anlaşması ile ilgili ”Şimdi Çin’e saygı duymak konusunda bir şeye heyecanlanmıyorum” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.