Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
almanya,-turkiye-seyahatleri-ile-ilgili-aciklama-yapti!
Güncel 53 0

Almanya, Türkiye Seyahatleri ile İlgili Açıklama Yaptı!

Almanya Dışişleri Bakanlığı Türkiye seyahatleri ile ilgili açıklama yaptı. Almanya, Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamaları hususunda Ankara’yla yakın iş birliği içerisindeyiz dedi.

Maas, video konferans yoluyla 12 Avrupa Birliği ülkesinin dışişleri bakanlarıyla yaptığı görüşmenin sonrasında basın toplantısı düzenledi. Maas, toplantıda koronavirüs salgınının turizm sektörünü çok etkilediğini fakat seyahat edenlerin sağlığının seyahatlerle ilgili en önemli kriter olduğunu belirtti.

AB dışındaki ülkelerle genel seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzatmaya karar verdiklerini hatırlatan Maas, bu seyahat uyarısının kaldırılmasının uygun olup olmayacağını araştırarak bu süre içinde ülkelerle görüşmeler yapılacağını açıkladı.

Türkiye ile İrtibattayız

Üçüncü ülkelerle görüştüklerini vurgulayan Maas, “Türkiye ile de hem hükümet hem de ilgili makamlarla yakın diyalog içindeyiz.” sözlerini kullandı.

Seyahat kısıtlamasının sağlık sisteminin kapasitesi, ne gibi güvenlik önlemlerinin alındığı, vaka sayısı ve uçuşların nasıl olacağı gibi kriterlerin yoğun bir şekilde inceleneceğini belirten Maas, bunun her hafta tekrarlanacağını söyledi. Bunun hem Türkiye hem de diğer üçüncü ülkeler için geçerli olduğunu vurguladı.

Maas; 15 Haziran itibarıyla AB ülkeleri, İngiltere ve Schengen Bölgesi’ndeki ülkeler için seyahat uyarısının kaldırılacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.