Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 264 0

“Adalet Yürüyüşü”nde üst düzey güvenlik önlemi! Saldırı planlayan terörist yakalandı

CHP lideri ’nun önderliğinde 21. gününe girdiğimiz “”nde sona yaklaşırken güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı. Ankara Güvenpark’tan başlayan yürüyüş için ilk defa geçilen bir yol trafiğe tamamen kapatılırken çevik kuvvet ekiplerinin sayısı arttırıldı.

Korteje katılmak isteyenler için güvenlik noktaları oluşturularak korteje alınmaları sağlandı. Kortejin güvenliği zaman zaman kamyonların yan yolları kapamasıyla da sağlandı.

’ne Saldırmayı Planlayan ’lı Terörist Yakalandı

Emniyetine ulaşan istihbarat sonucunda ’lı olduğu iddia edilen terörist yakalandı. kortejinin geçtiği sırada aracıyla insanların arasına dalacağı düşünülen şüphelinin aracında AK Parti bayrakları dikkat çekti.

Emniyet Müdürlüğü sağlam istihbarat birçok hayat kurtardı

Emniyet Müdürlüğü bugün aldığı istihbarat sonucu tüm önlemleri kırmızı seviyeye çıkarttı. Aldıkları istihbarat bombalı bir aracın “”ne saldırı yapacağı üzerineydi ve polis eylem boyunca ilk defa trafiği durdurdu. Alınan önlemler ile birlikte Özel Hareket Polislerinin de katıldığı operasyon ile Kartepe ilçesinde panelvan tipi bir araç yakalandı.

Komplo olabilir!

Teröristin eyleminden sonra aracında görüntülenecek olan AK Parti bayrakları insanların algılarıyla oynamaya yönelik bir başka dikkat çekici unsur olabilir diye düşünüyor. Operasyonun yapıldığı zaman saniye saniye kameralara yansırken otomobilde bulunan bir kişi göz altına alındı. Zanlının ’lı olduğu iddia edilirken araçtaki AK Parti bayrakları AK Partili algısı yaratmaya çalışıldığı bir komplo olarak öngörüldü.

Emniyet Müdürlüğü’ne önceki gün yapılan ihbardan sonra polis terör örgütü mensubu olduğu sanılan 6 kişiyi sıkı takibe aldı. ’de minibüs kiralıyan üyelerinden 2 kişi ’nde tutuklanırken, 4 kişi de kayseride tutuklandı.

Valisi ise Hürriyet’e açıklama yaparak: “Evet, polisimiz güzel bir istihbarat sonucu 6 kişilik militan grubunu gözaltına aldı. Minibüsle konvoya saldıracaklardı. Minibüse AK Parti flamaları koymuşlardı. Büyük bir provokasyon önlendi.” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.