Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 321 0

“Adalet Yürüyüşü”nde üst düzey güvenlik önlemi! Saldırı planlayan terörist yakalandı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde 21. gününe girdiğimiz “Adalet Yürüyüşü”nde sona yaklaşırken güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı. Ankara Güvenpark’tan başlayan yürüyüş için ilk defa geçilen bir yol trafiğe tamamen kapatılırken çevik kuvvet ekiplerinin sayısı arttırıldı.

Korteje katılmak isteyenler için güvenlik noktaları oluşturularak korteje alınmaları sağlandı. Kortejin güvenliği zaman zaman kamyonların yan yolları kapamasıyla da sağlandı.

Adalet Yürüyüşü’ne Saldırmayı Planlayan DEAŞ’lı Terörist Yakalandı

Kocaeli Emniyetine ulaşan istihbarat sonucunda DEAŞ’lı olduğu iddia edilen terörist yakalandı. Adalet Yürüyüşü kortejinin geçtiği sırada aracıyla insanların arasına dalacağı düşünülen şüphelinin aracında AK Parti bayrakları dikkat çekti.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü sağlam istihbarat birçok hayat kurtardı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü bugün aldığı istihbarat sonucu tüm önlemleri kırmızı seviyeye çıkarttı. Aldıkları istihbarat bombalı bir aracın “Adalet Yürüyüşü”ne saldırı yapacağı üzerineydi ve polis eylem boyunca ilk defa trafiği durdurdu. Alınan önlemler ile birlikte Özel Hareket Polislerinin de katıldığı operasyon ile Kartepe ilçesinde panelvan tipi bir araç yakalandı.

Komplo olabilir!

Teröristin eyleminden sonra aracında görüntülenecek olan AK Parti bayrakları insanların algılarıyla oynamaya yönelik bir başka dikkat çekici unsur olabilir diye düşünüyor. Operasyonun yapıldığı zaman saniye saniye kameralara yansırken otomobilde bulunan bir kişi göz altına alındı. Zanlının DEAŞ’lı olduğu iddia edilirken araçtaki AK Parti bayrakları AK Partili algısı yaratmaya çalışıldığı bir komplo olarak öngörüldü.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne önceki gün yapılan ihbardan sonra polis DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu sanılan 6 kişiyi sıkı takibe aldı. Kayseri’de minibüs kiralıyan DEAŞ üyelerinden 2 kişi Kocaeli’nde tutuklanırken, 4 kişi de kayseride tutuklandı.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ise Hürriyet’e açıklama yaparak: “Evet, polisimiz güzel bir istihbarat sonucu 6 kişilik DEAŞ militan grubunu gözaltına aldı. Minibüsle konvoya saldıracaklardı. Minibüse AK Parti flamaları koymuşlardı. Büyük bir provokasyon önlendi.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.