Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 554 1

“Adalet Yürüyüşü” 23. gününde İstanbul il sınırına ulaştı

Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde başlatılan “Adalet Yürüyüşü”nün 23. gününde Kocaeli’nin Topçular mevkisinden yürümeye başlandı.

“Adalet Yürüyüşü” 23. günün öğle saatlerinde İstanbul il sınırına ulaştı. Kılıçdaroğlu’nu CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve partililer karşıladı.

İstanbul tabelasının önünde büyük bir sevgi seli Kılıçdaroğlu’nu karşıladı. Herkes fotoğraf çektirirken mehter takımı ve tarihteki Türk devletlerinin bayraklarının yer aldığı kortej ona eşlik etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kocaeli’nde sabah saatlerinde yürümeye başlamadan önce gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.
Kılıçdaroğlu, “Bugün Kocaeli’den ayrılıyoruz. İstanbul’a giriyoruz. Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu katedip İstanbul’a girmiş olacağız. Ayın 9’unda, pazar günü bu yürüyüşü sonlandırmış olacağız. Ancak adalet arayışımız devam edecek” diye konuştu.

AVRUPA PARLAMENTOSU’NA SESLENDİ
Avrupa Parlamentosu’nun kararını değerlendiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
“Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim. Biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir. Türkiye’de bir adalet yürüyüşü yapıyoruz, 10 binler var. Referandum yaptık. Yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor.

Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye’ye olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye’ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır.”

 

““Adalet Yürüyüşü” 23. gününde İstanbul il sınırına ulaştı” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.