Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 474 1

“Adalet Yürüyüşü” 23. gününde İstanbul il sınırına ulaştı

’nun tutuklanmasının ardından Genel Başkanı önderliğinde başlatılan “”nün 23. gününde Kocaeli’nin Topçular mevkisinden yürümeye başlandı.

” 23. günün öğle saatlerinde İstanbul il sınırına ulaştı. ’nu İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve partililer karşıladı.

İstanbul tabelasının önünde büyük bir sevgi seli ’nu karşıladı. Herkes fotoğraf çektirirken mehter takımı ve tarihteki Türk devletlerinin bayraklarının yer aldığı kortej ona eşlik etti.

lideri , Kocaeli’nde sabah saatlerinde yürümeye başlamadan önce gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.
, “Bugün Kocaeli’den ayrılıyoruz. İstanbul’a giriyoruz. Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu katedip İstanbul’a girmiş olacağız. Ayın 9’unda, pazar günü bu yürüyüşü sonlandırmış olacağız. Ancak adalet arayışımız devam edecek” diye konuştu.

AVRUPA PARLAMENTOSU’NA SESLENDİ
Avrupa Parlamentosu’nun kararını değerlendiren , şöyle konuştu:
“Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim. Biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir. Türkiye’de bir adalet yürüyüşü yapıyoruz, 10 binler var. Referandum yaptık. Yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor.

Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye’ye olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye’ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır.”

 

““Adalet Yürüyüşü” 23. gününde İstanbul il sınırına ulaştı” üzerine 1 yorum

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.