Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
adalar'da-elektrikli-fayton-devri-basliyor
Güncel 108 0

Adalar’da Elektrikli Fayton Devri Başlıyor

Atların uzun yıllardır eziyetlere uğrayarak telef oldukları devrin nihayet sonu geldi, İstanbul Adalar’da elektrikli fayton devri başlıyor. Büyükada’ya getirilen elektrikli faytonlar büyük bir park alanına yerleştirildi.

Faytonlarla ilgili yıllardır süren tartışmaların ardı arkası kesilmezken son yaşanan Ruam hastalığı hadisesi ve 81 atın itlaf edilmesi bardağı taşıran son damla olmuştu. Akabinde İBB atları acele bir şekilde satın alarak elektrikli fayton uygulamasını kesinleştirmişti.

Büyük bir kısmı Büyükada’ya ulaşan elektrikli faytonlar 4 kişilik ve 14 kişilik olmak üzere iki modelden oluşuyor. Büyükada’da 40 adet, Heybeliada’da 10 adet, , Burgazada’da 5 adet ve Kınalıada’da 5 adet elektrikli aracın toplu taşıma için hizmete gireceği açıklanırken, Büyükada’da 20 adet ve Heybeliada’da 10 adet olmak üzere gezi amaçlı elektrikli aracın kullanıma sunulacağı belirtildi.

Büyükada’da elektrikli araçlar için yol şeritleri çizilerek, trafik levhaları konulurken elektrikli araçların hepsinin elektronik bilet entegrasyonuna dahil olacağı öğrenildi.

Yani bu demek oluyor ki artık İstanbulkart kullanarak elektrikli faytonlar ile adalar içinde yolculuk edilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.