Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Haberler 389 0

550 Hayvan yanarak telef oldu

Aşırı sıcakların sebep olduğu düşünülen Antalya Manavgat’ta gerçekleşen yangın 550 hayvanın telef olmasına sebep olmuştur. Küçükbaş hayvanların sahipleri durum karşısında sinir krizi geçirdi.

Yangın trafodan başlamış

Yurdun heryerinde baş gösteren sıcaklar Manavgat’ın Hatipler mahallesinde trafodan çıktığı belirtilen yangın rüzgarında etkisiyle büyüyerek tarlara dahi sıçradı. Büyümeğe devam eden yangın Hatipler mahallesi 103 Sokak Yeni mahallede bulunan Alaaddin ve Selahattin Gök kardeşlere ait ağıllara kadar giderek tüm ağılı sardı. Kurban bayramı için bakılan 550 kadar koyun ve kuzu yangın sırasında telef oldu.

Kurban Bayramı için beslenilen 550 hayvan telef oldu

Tüm ağılda etkili olan yangına hayvan sahipleri müdahale etsene 600 kadar kuzu ve koyundan yalnızca 50 tanesini kurtarabildi. 550 kadar küçükbaş hayvan telef olurken tüm ağıl ve yem deposu tamamen yandı. Ağılların yakınında otlayan 3 inekte şiddetli yangından etkilendiler. Kaçmaya çalışan ineklerin deri yüzeyinde yanıklar oluştu.

Bir anda etrafı saran yangın için Selahattin Gök, “3 ayrı ağılda 600 dolayında koyun ve kuzu ile 2 inek ve 1 danamız bulunuyordu. Gördüğüm kadarıyla 50 dolayında koyunu kurtarabildik. Büyük üzüntü yaşıyoruz. Sevindirici olan kendi canımıza bir zarar gelmemesidir. Hayvanlarımıza vermek için aldığımız yemlerimizin tamamı da yangından zarar gördü” diye konuştu.

Kaymakam Günlü : “Vatandaşımızın zararının karşılanması için gereken yapılacaktır”

Hayvan sahiplerinin eşleri de yaşananlar karşısında fenalık geçirdi. Olay yerine gelen Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ziraat odası Başkanı Rasim Metin ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Salim Aksoy hayvan sahiplerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Kaymakam Günlü, bir felaketin yaşandığını belirterek, “Öncelikle zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Tarım İlçe’den gelecek görevliler gerekli incelemeleri yapacak ve vatandaşımızın zararının karşılanması için gereken yapılacaktır” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen : “Zarar gören vatandaşların yanında olduklarını”

Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise yaşananların üzücü olduğunu, yapılacak incelemenin ardından yanan hayvanların belediye ekiplerince kaldırılarak imha edileceğini, belediye olarak zarar gören vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.