Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
22-haziran’dan-itibaren-maske-takmayanlara-900-lira-ceza-kesilecek!
Güncel 59 0

22 Haziran’dan itibaren maske takmayanlara 900 lira ceza kesilecek!

İçişleri Bakanlığı tarafından getirilen maske kullanımı zorunluluğu kapsamında 22 Haziran’dan itibaren maske takmayanlara 900 lira ceza kesilecek. Türkiye’de bulunan 81 il valiliğine gönderilen talimat doğrultusunda kuralı ihlal edenlere bugünden itibaren 900 lira idari para cezası uygulanacak.

18 Haziran’da valiliklere gönderilen talimatta İç İşleri Bakanlığı 22 Haziran Pazartesi gününe kadar maske takma kuralını ihlal edenlerin yalnızca uyarılmasını, Pazartesi gününden itibaren ise maske takmayanlara idari para cezasının uygulanmasını istemişti.

Kolluk kuvvetleri talimat doğrultusunda 4 gün boyunca ülke genelinde denetimler yaparak maske takmayanları uyarıp uygulanacak olan para cezası konusunda bilgilendirdi.

22 Haziran Pazartesi günüden itibaren ise maske takma zorunluluğu kuralına uymayanlar Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezasına çarptırılacaklar.

Maske takma zorunluluğu 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise kuaför, restoran, market, kafe ve alışveriş merkezi gibi insanların toplu halde bulunduğu yerlerde uygulanıyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.