Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
2 aylık ev kirasını alamayan emlakçı, kiracısının eşyalarını kapı önüne koydu
Güncel 106 0

2 aylık ev kirasını alamayan emlakçı, kiracısının eşyalarını kapı önüne koydu

Antalya’da yaşayan 30 yaşındaki M. K, çalıştığı yerlerinden koronavirüs nedeniyle zor günler geçirildiği sebep gösterilerek düzenli maaş alamadı. 2 aylık ev kirasını ödeyemeyen M.K, emlakçı tarafından şahsi eşyalarıyla birlikte kapı önüne konulduğunu iddia etti.

EVDE YOKKEN EŞYALARI KAPIYA KONDU

Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı Kültür Mahallesi’nde yaşayan M.K. (30), geçtiğimiz yıl ağustos ayında kira bedeli 1000 TL olmak üzere emlakçıdan eşyalı ev kiraladı. Turizm sektöründe güvenlik görevlisi olan M. K. sezonun bitmesiyle işinden ayrılmak zorunda kaldı. Ardından çeşitli fast-food işletmelerinde çalışmaya başlayan M.K, koronavirüs salgınıyla birlikte son çalıştığı iş yerinden maaşını parça parça almaya başladı. M. K, 2 aylık ev kirasını ödeyemeyince iddiaya göre emlakçı tarafından uyarıldı, geçtiğimiz ayın başında ise kendisi dışarıdayken evine girilip şahsi eşyaları evin dışına çıkartıldı. Kapı anahtar göbeği değiştirilen M.K. evine giremeyince soluğu karakolda alıp emlakçı hakkında şikayetçi oldu.

”BÖYLE ZOR GÜNLERDE MAĞDUR EDİLDİM”

Başından geçenleri İhlas Haber Ajansı’na (İHA) anlatan M.K, 2 aylık kira ödeyemediği için emlakçının kendisini sürekli tehdit ettiğini ve evine kendisinden habersiz girilerek eşyaların kapının önüne konulduğunu iddia etti. M.K, “2 aylık kirayı veremediğim için, sürekli rahatsız edildim. Bunu ödeyeceğimi ama şu anda durumumun olmadığını, ödeme alamadığımı izah ettiğim halde tehdit edildim. Bir gün eve geldiğimde kapımın çilingirle açılmış olduğunu ve eşyalarımın dışarı atılmış olduğunu gördüm. Şu anda kilit değişmiş durumda ve dışarıda kalıyorum. Evimden çıkalı 1 ayı geçti. Geçici olarak bir ağabeyimin sayesinde pansiyonda kalıyorum. Böyle günlerde insanların mağdur edilmesi gerçekten çok üzücü bir şey. Yaşayan bilir. Kimsenin başına gelmesini istemem” dedi.

”BİRÇOK ŞAHSİ EŞYAM KAYBOLDU”

Sözleşmesinin bitimine 4 ay kaldığını ancak kira konusunda kendisine hiçbir şekilde ihtar gelmediğini savunan M.K, “Gelmediği halde benim namahremime izinsiz girildi. İçerideki birçok eşyam kayıp. Karakola şikayette bulundum. Ben şikayette bulununca o da beni panoma zarar verdi diye şikayette bulunmuş. Elektriğim ve suyumu kesince tekrar açmıştım. O ay borcum yoktu. Sırf beni huzursuz ve mağdur etmek için elektrik ve suyumu kesiyordu.” ifadelerini kullandı.

”BEN UTANDIM, O YAPTIĞINDAN UTANMADI”

Olayın bu noktaya gelmesinin üzücü olduğunu ifade eden M.K, bu duruma düşmekten dolayı utandığını ve kamera karşısında yüzünün gözükmesini istemediğini dile getirdi. M.K, emlakçıdan şikayetçi olduğunu da belirterek, “Ben utanıyorum ama o beni bu şekilde mağdur etmekten ve benim evime izinsiz çilingirle girmekten utanmadı. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı oluyor. Kalacak yerim olmadığı için kiramı bile ödeyemezken, 3 bin 150 TL ceza ödeyemem. Şikayetçiyim.” dedi.

2 aylık ev kirasını alamayan emlakçı kiracısının eşyalarını kapı önüne koydu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.